Portál pro uživatele dopravy a přepravy materiálu, strojů a zařízení, minerálů a surovin, těžebního, stavebního průmyslu a důlní činnosti česky deutsch english


Rozšířené ...
Výrobky a služby kategorie i-TES: Internetový Technicko-Ekonomický Server

Výrobky a služby kategorie

Výrobky a služby kategorieNezveřejňují se úplné informace. Doporučujeme profily zaregistrovaných společností!

 


 

Zaregistrujte se také!

 

1 měsíc ZDARMA

 

 

Registrací do portálu i-TES rozšíříte své možnosti inzerce výrobků a služeb, čímž zvýšíte návštěvnost profilu společnosti a dostanete se tak na přední strany vyhledávačů Seznam i Google.

 

 


 

 

 

 

Výrobky a služby kategorie Svěry a závěsy


 

Výroba pásových, hřeblových a speciálních dopravníků včetně prodeje převodovek a motorů. Nabízíme také válečkové tratě a technologické linky, včetně příslušenství a náhradních dílů. Poskytujeme také služby v oblasti třískového obrábění kovů.

 

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

Obchodní jméno:

Sídlo:
Česká republika
Právní forma:
IČ:
DIČ: Registrovat společnost >>>
Spisová značka: Registrovat společnost >>>
Datum vzniku: Registrovat společnost >>>
Webová stránka: Registrovat společnost >>>

 

 

Svěry pro kotvení lan kruhového průřezu

Svěry pro kotvení lan kruhového průřezu se používají při manipulaci s těžními lany a vyrovnávacími lany při jejich výměnách nebo zkracování, nebo při výměnách lanových úvazků.

 

Základními funkčními elementy jsou svěrné klíny s výměnnými čelistmi pro různé průměry lan. Klíny se pohybují po opěrných kladkách, uložených na valivých ložiskách. Osy opěrných kladek jsou pevně uchyceny k nosnému rámu svěry a podepřeny čelní odklopnou deskou. Její odklopení umožňuje nasazení svěry na lano. K přesouvání svěrných klínů do nebo z pracovní polohy slouží unašeč, který se zvedá nebo spouští pomocí ručních tyčí prostřednictvím zvedacích pák. V horní krajní poloze, tj. při max. rozevřených čelistech, jsou svěrné klíny zajištěny pružinovým aretačním zařízením.

Svěry se používají většinou na ohlubni, kde se nasunou na lano odklopením sklopné bočnice roční pákou. Po zpětném ustavení bočnice se ruční pákou sklopí klíny do pracovní polohy, ve které dolehnou na lano. Svěrného zatažení se dosáhne vlastní hmotností lana.Po ukončení prací s lanem se postupuje opačným způsobem.

 

Bezpečnost: Svěry s určením pro hornictví musí svou konstrukcí z hlediska bezpečnosti splňovat příslušná ustanovení vyhlášek ČBÚ č. 22/1989 Sb. a č. 415/2003 Sb.

 

Dodávka: Svěry se dodávají opatřeny ochranným nátěrem, funkční plochy jsou chráněny konzervačním olejem. Součástí dodávky je průvodní dokumentace : sestavný výkres, návod pro obsluhu, soupis náhradních dílů a osvědčení výrobce s doloženými atesty a zkouškami.

 

Závěsy pro vyrovnávací lana kruhového průřezu

Závěs se používá k uchycení kruhového vyrovnávacího lana k dopravní nádobě, případně také protizávaží. Dovoluje pracovní pootočení lana a jeho průběžné zkracování v úvazku.

 

Otočný závěs umožňuje pootáčení vyrovnávacího lana kruhového průřezu během pracovního cyklu. Sestává z obrtlíku se soudečkovým ložiskem a úvazku lana, které pro nosnost 4 t je tvořen srdcovkou s lanovými svěrami. Pro vyšší nosnosti tvoří úvazek lana zalévaná koncovka na jedné straně a klínový úvazek typu Asea na straně druhé. Vzájemné spojení obrtlíku a úvazku včetně uchycení k dopravní nádobě je pomocí čepů.

 

Dodávka: Závěs se dodává kompletně složený, opatřen ochranným nátěrem, funkční plochy jsou chráněny konzervačním olejem. Součástí dodávky je průvodní dokumentace : sestavný výkres, návod pro obsluhu, soupis náhradních dílů a osvědčení výrobce s doloženými atesty a zkouškami.

 

Bezpečnost: Závěsy s určením pro hornictví musí svou konstrukcí z hlediska bezpečnosti splňovat příslušná ustanovení vyhlášek ČBÚ č. 22/1989 Sb. a č. 415/2003 Sb.

 

Montáž: Montáž skipu musí provádět jen zkušení a poučení pracovníci, určení k těmto pracem vedením organizace. Montáž musí probíhat pod technickým dozorem, před uvedením do provozu nutno vykonat zkušební jízdy dle určení vedení organizace.


Zdroj dat
http://www.se-mi.cz/vyrobni-program/zarizeni-pro-doly/vertikalni-doprava/svery-a-zavesy/


i-TES | Varga Tomáš: Tel.: +420 777 748 228 | info@i-tes.com | http://www.i-tes.com


 © 2006-2018 Insion